Heidelberg

7. července 2012 v 19:30 | JS |  Německo

Heidelberg

/ZOOM/ KLIKNI NA OBRÁZEK

Heidelberg je jedno z nejkrásnějších a turisty nejvyhledávanějších německých měst. Leží na řece Neckar zhruba na půli cesty mezi Stuttgartem a Frankfurtem. Město bylo během druhé světové války ušetřeno většiny bombarodvání, a díky tomu si zachovalo svoji původní tvář. Najdete zde proslulý zámek i malebné centurm s barokními úzkými uličkami a pitoreskními domy. Navíc se zde nachází vůbec nejstarší německá univerzita.


V Heidelbergu najdete spoustu zajímavých míst, které jsou oblíbenými turistickými cíli. Asi nejznámější je heidelberský zámek, který se tyčí 80 m nad údolím s městem. Kromě toho, že je tento objekt největší německou zříceninou zámku, se zde také nachází největší vinný sud na světě.
Za náštěvu stojí také historické centrum města, skrz které vede i hlavní třída Hauptstrasse. Díky tomu, že je přes míli dlouhá, je vůbec nejdelší nákupní třídou v Německu. A pokud chcete Heidelberg vidět z jednoho z výhledů, vypravte se buď na "Philosophenweg" (Cesta filozofů) nebo na Heiligenberg. Zajímavostí, která stojí za návštěvu především kvůli své historii, je Heiliggeistkirche. V tomto kostele byla jednu dobu umístěna německá Bibliotheka Palatina, nejstarší německá knihovna. Poté, co byla Bibliotheka ukradena a převezena do Říma se postupně po kouskách vrátila zpět a nyní ji můžete najít v univerzitní knihovně.


Heidelberg je od ostatních německých měst jiný také v tom, že zde najdete zajímavou směsici obyvatelstva. V Heidelbergu žije asi 150 000 obyvatel, z nichž 28 000 jsou studenti zdejší Univerzity Ruprechta Karla. Kromě studentů zde žije také spousta Američanů, jelikož zde po druhé světové válce postavila americká armáda na jihu města své kasárny. Dalších 30 000 obyvatel jsou proto američtí vojáci a jejich a rodiny. Každý rok sem navíc přijíždí spousta mezinárodních studentů na kurzy němčiny v Německu. V Heidelbergu totiž sídlí hned dvě kvalitní jazykové školy. Studenti se zde dopoledne učí německou gramatiku, slovní zásobu a konverzaci a odpoledne a víkendy pak můžou trávit cestováním po okolí nebo účastí na programu připraveném jazykovou školou.
Další fotografie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama