Rothenburg ob der Tauber

7. července 2012 v 11:37 | JS |  Německo

Rothenburg ob der Tauber

/ZOOM/ KLIKNI NA OBRÁZEK

ěmecké město v zemském okrese Ansbach v Bavorsku. Celý název tohoto krásného městečka zní Rothenburg ob der Tauber, což znamená červený hrad nad řekou Tauber. Je to středověké zachovalé staré město z 12. století s mnoha klikatými uličkami a malými náměstími obklopenými hrázděnými domy. Je přitažlivé pro turisty a slouží jako vzor "typického německého města" (často se využívá především ve filmech asijské produkce). Město uchvátí každého, kdo vstoupí na jeho území. Atmosféra historie, umocněná hradbami, historickými domy, úzkými a dech beroucími uličkami a dalšími pamětihodnostmi je naprosto jedinečná. Svoje kouzlo má nejen radniční náměstí Toppler (Tržní náměstí s radnicí), ale také Plönlein, malé náměstíčko. Nádherná je procházka po městských hradbách.

Ta nabízí fantastický pocit obdivu před dřívějšími architekty, kteří dokázali vymyslet a postavit takto krásné město s velmi kvalitním obranným systémem. Plönlein - jedno z okouzlujících míst v Rothenburgu ob der Tauber.

Atmosféra středověkého města zapůsobila i na slavné malíře, Rothenburg maloval dokonce Vasilij Kandinskij. Kdysi svobodné císařské město Rothenburg ob der Tauber je perlou na tzv. Romantické stezce (Romantische straße), 350 km spojujících Würzburg a Füssen.
Radnice s gotickým a renesančním traktem a štíhlou věží patří k nejhezčím v jižní části Německa.

Turistickým lákadlem je i Vánoční muzeum, které celoročně nabízí expozici a prodejnu vánočních ozdob a dekorací. Vyhledávané jsou i místní vánoční (adventní) trhy.

další fotografie


Moje prezentace ke stažení

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama